نوشته شده توسط : zwembril
العالم

مقامات مصری فعالیت دفتر شبکه العالم را به دلیل نداشتن مجوز فعالیت در آن کشور تعطیل کرده اند

سازمان گزارشگران بدون مرز اقدام ماموران پلیس مصر در بستن دفتر شبکه ماهواره ای العالم در قاهره را به شدت محکوم کرده است.

گزارشگران بدون مرز، که یک سازمان بین المللی مدافع حقوق و آزادی رسانه ای در جهان است، با صدور بیانیه ای تحت عنوان "مقامات مصری دفتر ایستگاه العالم متعلق به دولت ایران در قاهره را بستند" مقامات دولت مصر را به دلیل جلوگیری از فعالیت دفتر نمایندگی این تلویزیون ماهواره ای عرب زبان مورد انتقاد شدید قرار داده است.

روز یکشنبه این هفته، ماموران پلیس قاهره وارد دفتر نمایندگی شبکه عرب زبان العالم در قاهره شدند و این محل را بستند.

در بیانیه گزارشگران بدون مرز آمده است که ماموران پلیس مصر پس از ورود به دفتر العالم، تجهیزات موجود در آن را با خود بردند و حکمی را هم برای بازداشت احمد سیوفی، مدیر این دفتر، ابلاغ کردند به این اتهام که العالم دارای مجوز فعالیت در مصر نبوده است در حالی که مسئولان این شبکه تاکید کرده‌اند که طی سال های اخیر، بارها درخواست صدور چنین مجوزی را ارسال داشته اما مقامات مصری در این مورد اقدامی نکرده بودند.

گزارشگران بدون مرز گفته است که ظاهرا مقامات مصری به این دلیل از صدور مجوز رسمی برای ادامه فعالیت قانونی بعضی از رسانه های همگانی اکراه داشته اند تا بتوانند به میل خود، مانع از ادامه کار آنها شوند، و افزوده است که ورود پلیس به دفتر العالم "ولو با استناد به دلایل حقوقی هم صورت گرفته باشد، باز هم اقدامی خودسرانه محسوب می شود."

گزارش شده است که احمد سیوفی در اعتراض به آنچه که اقدام حکومت برای اختناق خوانده ،دست به اعتصاب غذا زده است.

احمد سیوفی به بی بی سی فارسی گفت اینکه دفتر این شبکه در هفته قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور بسته می شود سؤالات زیادی ایجاد می کند.

او گفت که علیه اقدام پلیس مصر در بستن این شبکه به دادستانی شکایت کرده است.

وی همچنین افزود که علاوه بر دفتر این شبکه، پلیس به دفتر یک شرکت خدمات رسانه ای که به فرزندانش تعلق دارد نیز حمله کرده و کلیه وسائل را ضبط کرده و دفتر را توقیف کرده اند.

به نظر می رسد این شرکت، برای تلویزیون العالم خدمات رسانه ای فراهم می کرده است.

آقای سیوفی گفت که طی حدود ده سال که از فعالیت شبکه العالم می گذرد، دهها بار به مسئولان مربوطه درخواست دریافت مجوز داده شده اما هیچ پاسخی دریافت نشده، با این حال، تلویزیون العالم در این سال‌ها فعالیت خود را ادامه داده و اینکه با فعالیت این شبکه برخوردی نشده، حاکی از موافقت ضمنی مسئولان بوده است.

پیشتر نیز در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ میلادی، دفتر شبکه العالم در قاهره مورد هجوم پلیس واقع شده بوده اما فعالیت آن ادامه یافته است.

دفتر نمایندگی شبکه العالم در مصر فعالیت خود را در سال ۲۰۰۴ آغاز کرد. این شبکه تلویزیونی تنها رسانه خارجی مستقر در مصر نبوده که با موانعی در راه دریافت مجوز فعالیت مواجه شده است.

العالم، که بازوی تبلیغاتی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود، از منتقدان جدی شورای عالی نیروهای مسلح مصر بوده که از زمان سقوط حسنی مبارک، رئیس جمهوری سابق مصر، زمام امور این کشور را در دست داشته است. در عین حال، اظهارات برخی از مقامات جمهوری اسلامی نیز بر ناخرسندی مقامات مصری افزوده است. از جمله ده روز پیش، علی اکبر ولایتی، مشاور بین الملل آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، ابراز امیدواری کرد که شاهد استقرار یک دولت اسلامی در مصر باشد.

ادعای 'ارتباط العالم با تروریسم'

العالم

العالم از منتقدان شورای نظامی مصر بوده و اقدامات آن را ادامه حکومت سرکوبگر سابق مصر توصیف کرده است

اقدام پلیس مصر علیه شبکه العالم اعتراضاتی را هم در پی داشته است. کارکنان این دفتر در برابر پارلمان مصر دست به تظاهرات زده اند، اتحادیه روزنامه نگاران مصری اقدام پلیس را "خودسرانه" توصیف کرده و سازمان "شبکه عربی اطلاع رسانی حقوق بشر" گفته است که نظامیان مصری از آزادی رسانه ها متنفرند زیرا نگران افشای قانون شکنی هایی هستند که در دولت انتقالی آنان روی داده است.

گزارشگران بدون مرز یادآور شده است که در ماه سپتامبر سال گذشته هم پلیس مصر دفتر یک شبکه تلویزیونی وابسته به شبکه الجزیره را تنها چهل و هشت ساعت پس از پخش گزارشی در مورد حمله معترضان به سفارت اسرائیل در قاهره تعطیل کرد زیرا پخش این گزارش باعث انتقاداتی از نحوه برخورد دولت با این وافعه و به خصوص موضع انفعالی ماموران امنیتی در جریان حمله تظاهرکنندگان شده بود.

در خبری دیگر در مورد فعالیت شبکه العالم در قاهره، سایت الف، متعلق به احمد توکلی، از نمایندگان اصولگرای مجلس ایران، نوشته است که برخی رسانه های اسرائیلی، حمله به دفتر شبکه العالم در قاهره را "به دلیل ارتباط این شبکه با تیم ترور دانسته اند."

الف به نقل از رسانه های اسرائیلی نوشته است که یک گروه تروریستی در نظر داشت با بمب‌گذاری در مسیر عبور سفیر اسرائیل در قاهره، او را به قتل برساند، اما این توطئه کشف و اعضای این گروه بازداشت شدند و تحقیقات از آنها نشان داد که ایران از این عملیات حمایت می‌کرده و یکی از کارمندان شبکه العالم نیز رابط آنان بوده است.

سایت الف در عین حال این گزارش را رد کرده و گفته است که مقامات مصری توطئه ترور سفیر اسرائیل را تکذیب کرده اند.

گزارشگران بدون مرز در بیانیه خود، به وضعیت رسانه های خبری در ایران نیز پرداخته و یادآور شده است که ایران هم به نوبه خود از صدور مجوز فعالیت برای تعدادی از رسانه های خارجی از جمله ایستگاه های تلویزیونی عرب زبان، خودداری می‌کند.:: برچسب‌ها: غروب ,
:: بازدید از این مطلب : 225
|
امتیاز مطلب : 8
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 2
تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 ارديبهشت 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zwembril

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا ، در مراسم تجلیل از پیش نگاران ایران ، از امیر حسین فردی ، جلال رفیع و حسین قندی با اهدای لوح تقدیر و اهدای كارت روزنامه نگاران خبره تقدیر و تجلیل به عمل امد .

براساس این گزارش ، همچنین در مراسم معرفی نفرات برتر چهارمین جشنواره مطبوعات كه به اثار انتشار یافته در فصل زمستان سال گذشته اختصاص داشت از خبرنگار و عكاس خبرگزاری جمهوری تجلیل و تقدیر شد.

بر این اساس در بخش خبر خبرگزاری ها، خانم لیلا جودی از ایرنا رتبه سوم این بخش و در بخش عكس خبرگزاری ها نیز مصطفی قطبی از همین خبرگزاری رتبه نخست این بخش را بدست اورد .

1592

** شبد ** 1528 ** 9140**:: برچسب‌ها: زن ,
:: بازدید از این مطلب : 231
|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 3
تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 ارديبهشت 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zwembril

'سید رمضان شجاعی' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا گفت: بیش از 170 نفر فرم عضویت را امضا كردند و این فراكسیون با رویكرد جدید و نگاهی نو با حفظ مبانی چهارگانه به مسایل و موضوعات اساسی كشور خواهد پرداخت.

وی التزام به اسلام، انقلاب، ولایت و رهبری و خون شهدا، حفظ استقلال مجلس و تحقق فرمایش حضرت امام راحل(ره) مبنی بر اینكه مجلس در راس امور است، حل مشكلات اساسی مردم و پرهیز از حاشیه پردازی، رعایت اعتدال و پرهیز از افراط و تفریط با نگاه توجه دادن و اولویت دادن به ظرفیت نمایندگان شهرستان ها و حفظ نظرات نمایندگان تهران را از اصول این فراكسیون برشمرد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اظهار داشت: فاصله گرفتن از اقدامات سنتی گذشته و برنامه ریزی برای آینده با افكار و اندیشه نو مبتنی بر نیازهای اساسی قانونگذاری، مجلس و نمایندگی، اولویت های این فراكسیون در مجلس نهم خواهد بود.

سیام*1053**1572:: برچسب‌ها: دوستان ,
:: بازدید از این مطلب : 203
|
امتیاز مطلب : 6
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 2
تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 ارديبهشت 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zwembril

'حسین كیوانی' روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: راه اندازی این صندوق ها در برنامه چهارم توسعه پیش بینی شده بود كه این روند در برنامه پنجم توسعه نیز ادامه می یابد .

وی خاطرنشان كرد : باید اشكالات وارده شورای نگهبان به اساسنامه صندوق های غیردولتی پژوهشی و فناوری برطرف شود تا مشكلات موجود راه اندازی این صندوق ها به تدریج مرتفع شود.

كیوانی بر ابلاغ هرچه سریعتر آیین نامه اجرایی صندوق های پژوهشی و فناوری تاكید كرد و گفت : كاهش بوروكراسی، افزایش منابع، تضمین در بازگشت وجوه به صندوق ها، در چرخه فناوری قرار گرفتن بودجه ها و تسهیل در فعالیت های تحقیقاتی از مزایای راه اندازی این صندوق هاست .

كیوانی یادآور شد : قوانین بخش خصوصی در این صندوق ها حاكم است و دولت كمتر از 50 درصد در این صندوق ها سهم دارد.

مدیركل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: بر اساس اهداف اسناد بالادستی از جمله نقشه جامع علمی كشور، نقشه جامع سلامت و برنامه پنجم توسعه، تشكیل صندوق های پژوهشی و فناوری منجر به تسهیل در تحقق اهداف بلندمدت پژوهشی وفناورانه كشور می شود.

كیوانی خاطرنشان كرد : همچنین تشكیل این صندوق ها در پیشبرد فعالیت های تحقیقاتی وزارت بهداشت بسیار موثر است. ضرورت تشكیل این صندوق ها در ماده 45 قانون برنامه چهارم توسعه و لایحه شركت های دانش بنیان مورد تاكید قرار گرفته است .

اجتمام**9105**1569**1581:: برچسب‌ها: پارک , موسیقی ,
:: بازدید از این مطلب : 180
|
امتیاز مطلب : 10
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 3
تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 ارديبهشت 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zwembril

مهندس نرجس كازرانی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با همكاری شركت تبیان كشت، لاین های پدر و مادری هایسان 25 برای تولید بذرf1 توسط مركز تحقیقات كشاورزی استان بوشهر در مزرعه كشاورز پیشرو واقع در حومه برازجان ( روستای بنداروز) در نیمه آذر پارسال كشت شد.

وی هدف از تولید بذر آفتابگردان را افزایش عملكرد محصول دانه روغنی آن، افزایش تولید یكبار درسال به تولید دوبار درسال، خودكفایی در تولید بذر هیبرید آفتابگردان و جلوگیری از واردات آن، دسترسی آسانتر و ارزانتر به بذر این محصول و ایجاد اشتغال در زمینه تولید آن ذكر كرد.

كازرانی بااشاره به برداشت این محصول در نیمه اردیبهشت ماه جاری یادآورشد: از این رقم یكهزارو 150 كیلوگرم بذر f1 هایسان 25، در كمتر از یك هكتار سطح زیركشت تولید شد. ك/3

628/539:: برچسب‌ها: اقیانوس ,
:: بازدید از این مطلب : 222
|
امتیاز مطلب : 9
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 3
تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 ارديبهشت 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zwembril

به گزارش ایرنا، 'علی عربی' روز پنجشنبه در جریان برگزاری كارگاه آموزشی معرفی خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران در استان ایلام بیان كرد: ‌این صندوق غیرانتفاعی بدون در نظر گرفتن كسب سود تنها با هدف پوشش خطر پذیری تجاری و حمایت از صادر كنندگان ایجاد شده است.

به گفته وی،‌ با توجه به اهمیت توسعه صادرات غیرنفتی و اهتمام جدی دولت و وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت برای حمایت از صادر كنندگان این صندوق برنامه ای در سه محور اعتبارسنجی،‌ صدور انواع بیمه نامه و صدور ضمانت نامه بانكی برای فعالان تولید و تجارت تدوین واجراكرده است.

عربی گفت:‌ صندوق ضمانت صادرات با ایجاد افزایش توان صادرات فعالان این بخش و تشویق و ترغیب تولید كنندگان به دنبال حضور واحدهای تولیدی و صادر كنندگان در بازارهای هدف دیگر كشورها است.

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان ایلام نیز در حاشیه این كارگاه آموزشی گفت: بر اساس برنامه ریزی، ‌این صندوق آمادگی حمایت از صادر كنندگان این استان در مرز مهران برای توسعه صادرات را دارد.

'علی مهدوی' بیان كرد: ‌این صندوق به دنبال حمایت از تولید صادرات گرا بوده و تلاش شده كه مرز مهران بتواند از ظرفیت این صندوق به منظور توسعه صادرات استفاده كند.

وی ادامه داد: مرز مهران شرایط مطلوبی برای فعالیت های صادراتی دارد كه خوشبختانه تاكنون گام های ارزشمندی برای توسعه همه جانبه صادرات غیرنفتی در این منطقه برداشته شده است.

در این كارگاه آموزشی یك روزه تعداد 70 نفر از تجار و فعالان صادراتی استان ایلام شركت داشتند. ك/2

7173/540/565/ 640:: برچسب‌ها: طبیعت ,
:: بازدید از این مطلب : 205
|
امتیاز مطلب : 9
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 2
تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 ارديبهشت 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zwembril

کارلوس پاپولیاس یکی از قضات ارشد را مسئول دولت موقت اعلام کرده است

در پی شکست مذاکرات بین رهبران احزاب اصلی یونان، اعلام شده است که روز ۱۷ ژوئن (۲۸ خرداد) در این کشور انتخابات تازه ای برگزار می شود و یکی از قضات ارشد به عنوان رئیس دولت موقت انتخاب شده است.

پانایوتیس پیکرامنوس تا زمان انتخابات سرپرستی دولت موقت را برعهده خواهد داشت.

تاریخ برگزاری انتخابات تازه، بعد از دیدار رهبران احزاب با کارلوس پاپولیاس، رئیس جمهوری یونان در روز چهارشنبه، ۱۶ مه، اعلام شد.

روز سه شنبه آخرین مذاکره ها برای تشکیل دولت ائتلافی به شکست انجامید و نگرانی های تازه ای را درباره آینده یونان و ماندنش در منطقه یورو یا خروج از آن ایجاد کرد.

مهم ترین اختلاف میان احزاب بر سر توافقنامه مربوط به وام‌های اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول به این کشور است. این توافقنامه برنامه ریاضت اقتصادی شدیدی را بر یونان تحمیل می کند.

بر اساس آخرین نظرسنجی ها حزب چپ افراطی "سیریزا" که مخالف شروطی است که اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول برای پرداخت وام گذاشته اند، برنده انتخابات آینده خواهد بود، ولی همچنان، موفق نخواهد شد که اکثریت کرسی های مجلس این کشور را تصاحب کند. این حزب در انتخابات روز ششم مه، رتبه دوم را کسب کرده بود.

عدم اطمینان درباره وضعیت یورو، امروز ارزش یورو را در برابر دلار، به پایین ترین سطح خود در چهار ماه گذشته رساند.

رئیس جمهور یونان گفته است که تا روز چهارشنبه، حدود ۷۰۰ میلیون یورو از بانک های این کشور برداشت شده است.

به گفته ریچارد گالپین، خبرنگار بی بی سی، مردم نگرانند که خروج از منطقه یورو و برگشتن به واحد پول "دراخما" بخش زیادی از پس اندازشان را از بین ببرد.

در همین حال، الکسیس تسیپراس، رهبر حزب سیریزا، اتحادیه اروپا و انجلا مرکل، صدر اعظم آلمان را متهم کرد که با اصرار روی سیاست های ریاضت اقتصادی "با جان مردم اروپا قمار بازی می کند."

او در گفت و گو با بی بی سی گفت که اگر بیماری ریاضت اقتصادی، یونان را ویران کند، بقیه اروپا را هم مبتلا خواهد کرد.

بن بست سیاسی

بن بست در صحنه سیاسی یونان پس از آن اتفاق افتاد که هیچ یک از احزاب اصلی آن کشور نتوانستند در انتخابات پارلمانی اخیر اکثریت آراء را به دست آورند. مردم یونان در انتخابات پارلمانی اخیر به نشانه مخالفت با تدابیر ریاضتی در مقابل کمک های اضطراری اتحادیه اروپا به احزاب اصلی آن کشور پشت کردند.

مقام های اتحادیه اروپا نگرانند که مردم یونان دولتی را برگزینند که با شروط پرداخت وام مخالف باشد؛ این وضعیت به خروج یونان از منطقه یورو خواهد انجامید. مارک لوئن، خبرنگار بی بی سی در آتن می گوید که رهبران اروپایی در حال حاضر، آشکارا درباره این احتمال گفت و گو می کنند.

ولی یک مشاور ارشد رئیس اتحادیه اروپا این احتمال را ضعیف می داند.

ریچارد کوربت به کانال ۴ رادیو بی بی سی گفت: "ما برای خروج یونان برنامه نمی ریزیم. هیچ کس برای خروج یونان برنامه‌ریزی نمی‌کند."

"این کار به یونان کمک نمی کند. به بقیه اتحادیه اروپا هم کمک نمی کند و عملا کار بسیار سختی هم هست. "

روز چهارشنبه بحران منطقه یورو، شاخص سهام در بازار بورس آسیا را پایین تر برد و قیمت های نفت را نیز دستخوش کاهش کرد.

ارزش یورو بیش از نیم سنت کاهش داشت و به یک دلار و ۲۷ سنت رسید.

رهبران کشورهای اروپایی می گویند در صورتی که یونان توافق در مورد کمک به آن کشور را رد کند، آنها هر گونه سرمایه گذاری در یونان را متوقف می کنند.

تحلیلگران می گویند که این اتفاق به معنای ورشکستگی یونان و خروج قطعی‌اش از منطقه یورو خواهد بود.:: برچسب‌ها: آبی , گل , تابستان ,
:: بازدید از این مطلب : 232
|
امتیاز مطلب : 9
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 3
تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 ارديبهشت 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zwembril
العالم

مقامات مصری فعالیت دفتر شبکه العالم را به دلیل نداشتن مجوز فعالیت در آن کشور تعطیل کرده اند

سازمان گزارشگران بدون مرز اقدام ماموران پلیس مصر در بستن دفتر شبکه ماهواره ای العالم در قاهره را به شدت محکوم کرده است.

گزارشگران بدون مرز، که یک سازمان بین المللی مدافع حقوق و آزادی رسانه ای در جهان است، با صدور بیانیه ای تحت عنوان "مقامات مصری دفتر ایستگاه العالم متعلق به دولت ایران در قاهره را بستند" مقامات دولت مصر را به دلیل جلوگیری از فعالیت دفتر نمایندگی این تلویزیون ماهواره ای عرب زبان مورد انتقاد شدید قرار داده است.

روز یکشنبه این هفته، ماموران پلیس قاهره وارد دفتر نمایندگی شبکه عرب زبان العالم در قاهره شدند و این محل را بستند.

در بیانیه گزارشگران بدون مرز آمده است که ماموران پلیس مصر پس از ورود به دفتر العالم، تجهیزات موجود در آن را با خود بردند و حکمی را هم برای بازداشت احمد سیوفی، مدیر این دفتر، ابلاغ کردند به این اتهام که العالم دارای مجوز فعالیت در مصر نبوده است در حالی که مسئولان این شبکه تاکید کرده‌اند که طی سال های اخیر، بارها درخواست صدور چنین مجوزی را ارسال داشته اما مقامات مصری در این مورد اقدامی نکرده بودند.

گزارشگران بدون مرز گفته است که ظاهرا مقامات مصری به این دلیل از صدور مجوز رسمی برای ادامه فعالیت قانونی بعضی از رسانه های همگانی اکراه داشته اند تا بتوانند به میل خود، مانع از ادامه کار آنها شوند، و افزوده است که ورود پلیس به دفتر العالم "ولو با استناد به دلایل حقوقی هم صورت گرفته باشد، باز هم اقدامی خودسرانه محسوب می شود."

گزارش شده است که احمد سیوفی در اعتراض به آنچه که اقدام حکومت برای اختناق خوانده ،دست به اعتصاب غذا زده است.

احمد سیوفی به بی بی سی فارسی گفت اینکه دفتر این شبکه در هفته قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور بسته می شود سؤالات زیادی ایجاد می کند.

او گفت که علیه اقدام پلیس مصر در بستن این شبکه به دادستانی شکایت کرده است.

وی همچنین افزود که علاوه بر دفتر این شبکه، پلیس به دفتر یک شرکت خدمات رسانه ای که به فرزندانش تعلق دارد نیز حمله کرده و کلیه وسائل را ضبط کرده و دفتر را توقیف کرده اند.

به نظر می رسد این شرکت، برای تلویزیون العالم خدمات رسانه ای فراهم می کرده است.

آقای سیوفی گفت که طی حدود ده سال که از فعالیت شبکه العالم می گذرد، دهها بار به مسئولان مربوطه درخواست دریافت مجوز داده شده اما هیچ پاسخی دریافت نشده، با این حال، تلویزیون العالم در این سال‌ها فعالیت خود را ادامه داده و اینکه با فعالیت این شبکه برخوردی نشده، حاکی از موافقت ضمنی مسئولان بوده است.

پیشتر نیز در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ میلادی، دفتر شبکه العالم در قاهره مورد هجوم پلیس واقع شده بوده اما فعالیت آن ادامه یافته است.

دفتر نمایندگی شبکه العالم در مصر فعالیت خود را در سال ۲۰۰۴ آغاز کرد. این شبکه تلویزیونی تنها رسانه خارجی مستقر در مصر نبوده که با موانعی در راه دریافت مجوز فعالیت مواجه شده است.

العالم، که بازوی تبلیغاتی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود، از منتقدان جدی شورای عالی نیروهای مسلح مصر بوده که از زمان سقوط حسنی مبارک، رئیس جمهوری سابق مصر، زمام امور این کشور را در دست داشته است. در عین حال، اظهارات برخی از مقامات جمهوری اسلامی نیز بر ناخرسندی مقامات مصری افزوده است. از جمله ده روز پیش، علی اکبر ولایتی، مشاور بین الملل آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، ابراز امیدواری کرد که شاهد استقرار یک دولت اسلامی در مصر باشد.

ادعای 'ارتباط العالم با تروریسم'

العالم

العالم از منتقدان شورای نظامی مصر بوده و اقدامات آن را ادامه حکومت سرکوبگر سابق مصر توصیف کرده است

اقدام پلیس مصر علیه شبکه العالم اعتراضاتی را هم در پی داشته است. کارکنان این دفتر در برابر پارلمان مصر دست به تظاهرات زده اند، اتحادیه روزنامه نگاران مصری اقدام پلیس را "خودسرانه" توصیف کرده و سازمان "شبکه عربی اطلاع رسانی حقوق بشر" گفته است که نظامیان مصری از آزادی رسانه ها متنفرند زیرا نگران افشای قانون شکنی هایی هستند که در دولت انتقالی آنان روی داده است.

گزارشگران بدون مرز یادآور شده است که در ماه سپتامبر سال گذشته هم پلیس مصر دفتر یک شبکه تلویزیونی وابسته به شبکه الجزیره را تنها چهل و هشت ساعت پس از پخش گزارشی در مورد حمله معترضان به سفارت اسرائیل در قاهره تعطیل کرد زیرا پخش این گزارش باعث انتقاداتی از نحوه برخورد دولت با این وافعه و به خصوص موضع انفعالی ماموران امنیتی در جریان حمله تظاهرکنندگان شده بود.

در خبری دیگر در مورد فعالیت شبکه العالم در قاهره، سایت الف، متعلق به احمد توکلی، از نمایندگان اصولگرای مجلس ایران، نوشته است که برخی رسانه های اسرائیلی، حمله به دفتر شبکه العالم در قاهره را "به دلیل ارتباط این شبکه با تیم ترور دانسته اند."

الف به نقل از رسانه های اسرائیلی نوشته است که یک گروه تروریستی در نظر داشت با بمب‌گذاری در مسیر عبور سفیر اسرائیل در قاهره، او را به قتل برساند، اما این توطئه کشف و اعضای این گروه بازداشت شدند و تحقیقات از آنها نشان داد که ایران از این عملیات حمایت می‌کرده و یکی از کارمندان شبکه العالم نیز رابط آنان بوده است.

سایت الف در عین حال این گزارش را رد کرده و گفته است که مقامات مصری توطئه ترور سفیر اسرائیل را تکذیب کرده اند.

گزارشگران بدون مرز در بیانیه خود، به وضعیت رسانه های خبری در ایران نیز پرداخته و یادآور شده است که ایران هم به نوبه خود از صدور مجوز فعالیت برای تعدادی از رسانه های خارجی از جمله ایستگاه های تلویزیونی عرب زبان، خودداری می‌کند.:: برچسب‌ها: زمستان , غروب , دره عمیق و باریک ,
:: بازدید از این مطلب : 232
|
امتیاز مطلب : 10
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 2
تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 ارديبهشت 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zwembril

به گزارش ایرنا، زوگانف روز چهارشنبه در یك كنفرانس مطبوعاتی خاطرنشان كرد: دولت روسیه باید به جای اقدام های سركوبگرانه علیه مخالفان خود به گفت وگو با آنان روی آورد.

وی افزود: سیر اوضاع در روزهای اخیر حكایت از آن دارد، دولت روسیه كه تا چندی پیش ادعا می كرد با مخالفان خود به گفت وگو می نشیند و به مواضع و دیدگاههای آنها توجه می كند، به اقدام های پلیسی روی آورده است.

رهبر حزب كمونیست روسیه خواستار حمایت از توسعه دمكراسی در این كشور شد و اظهار داشت: بدون گفت وگو با جامعه نمی توان وضعیت كشور را تغییر داد.

وی افزود: با تدابیر پلیسی نمی توان اعتراضات را سركوب كرد و اوضاع اقتصادی و مالی را بهبود بخشید.

زوگانف بر لزوم بررسی همه جانبه مساله زد و خورد اخیر مخالفان دولت با نیروهای امنیتی در مسكو كه شماری بر اثر آن آسیب دیدند، تاكید كرد.

زوگانف گفت كه اعتراض ها در همه نقاط جهان از جمله كشورهای توسعه یافته جریان دارد.

وی خاطرنشان كرد: در پایتخت های اروپایی از جمله فرانسه و انگلیس و آلمان شاهد هستیم كه مردم و كارگران علیه سیستم سرمایه داری تظاهرات می كنند.

رهبر حزب كمونیست گفت: در آمریكا هم اعتراضات گسترده ای از طرف جنبش 'تصرف وال استریت' در نیویورك و دیگر شهر های این كشور جریان داشت كه در حال حاضر متوقف شده است.

روسیه در شش ماه اخیر به ویژه در دوره پس از انتخابات دومای روسیه در روز چهارم دسامبر سال گذشته شاهد اعتراض های گسترده نیروهای سیاسی مخالف دولت بوده است كه در برخی موارد به دلیل نقض قوانین اجتماعات، شماری توسط نیروهای پلیس بازداشت شده اند.

اروپام**2242**518 **1080** 1597:: برچسب‌ها: باغ وحش , آب ,
:: بازدید از این مطلب : 218
|
امتیاز مطلب : 13
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 3
تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 ارديبهشت 1391 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zwembril

گزارش ایرنا به نقل از بیانیه رسمی دفتر نخست وزیری پاكستان، نخست وزیر تركیه را در سفر به اسلام آباد یك ھیات بلند پایه از مقامهای این كشور ھمراھی خواھد كرد.

طبق بیانیه منتشر شده، اردوغان در طول سفر خود قرار است در نشست مشترك با نمایندگان پارلمان ملی پاكستان سخنرانی كند.

'یوسف رضا گیلانی' نخست وزیر پاكستان در سفر سال 2010 میلادی خود به تركیه در پارلمان این كشور برای نمایندگان پارلمان تركیه سخنرانی كرده بود.

بیانیه دفتر نخست وزیری پاكستان تصریح كرد: اردوغان علاوہ بر این ریاست دومین نشست عالی شورای ھمكاری دو جانبه تركیه و پاكستان را به ھمراہ یوسف رضا گیلانی بر عھدہ خواھد داشت.

نخست وزیران دو كشور قرار است پس از امضای پنج توافق نامه ھمكاری مشترك در یك نشست مطبوعاتی در كاخ نخست وزیری اسلام آباد شركت كنند.

اولین نشست عالی شورای ھمكاری اسلام آباد – آنكارا در دسامبر 2010 میلادی با سفر نخست وزیر پاكستان به تركیه برگزار شد.

آساق ** 1095**1080**1597:: برچسب‌ها: آیفون , کالیفرنیا , به من ,
:: بازدید از این مطلب : 153
|
امتیاز مطلب : 6
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 2
تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 ارديبهشت 1391 | نظرات ()